Mengi Yay Yatch’ın 47M Virtus yat serisinden ilki olan La Vie isimli 47 metrelik motoryat, Tuzla’da denize indirildi. La Vie’nin dış tasarımı VYD Studio, gövdesi Ginton Naval Architects, iç dizaynı Leonardo Santi Design tarafından yapıldı.

Mengi Yay Yatçılık, Virtus 47 motor serisi yatlarının ilkini Tuzla’da bulunan tersanesinden başarı ile denize indirdi. Proje, 47.8 metre uzunluğunda ve çelik/alüminyum konstrüksiyonlu olarak inşa edildi. Tekne, son donatım ve deniz testleri maksadıyla bir süreliğine Pendik Marintürk Marina’da bulunacak ve sahibine teslim edilecek.

Serinin hali hazırda Mengi Yay Yatçılık Tersanesi’nde üretimi devam eden diğer 2 adet teknesinden Nb 102 numaralı tekne, Mayıs ayında; son teknesi ise, 2023 Haziran ayında denize indirilecek. Bu seride Mengi Yay Yatçılık müşterilerine özel tekne inşa etme imkanı sağlıyor.

Proje, tersane tarafından bugüne kadar inşa edilmiş en uzun tekne olması ve Virtus 47 serisinin ilk meyvesi olması nedeni ile hem tersane personeli ve hem de tekne sahibi açısından büyük anlam ifade ediyor.

Mengi Yay Yatçılık, Virtus 44 projesinin 2020 yılında başarılı bir şekilde inşası ve sahibine teslimi sonrası seriye 47 metre uzunluğunda tekne üretimi ile devam etme kararı almıştı. Denize indirilen Virtus 47 serisinin ilk teknesi 500 GT altında, semi deplasman ve RINA Unrestricted Charter Class C+Hull o Mach Ych, Unrestricted Navigation, DMS Compliance to REG Yacht Code Part A notasyonlu.

Teknenin dış dizaynı VYD Studio, iç dizaynı ise Leonardo Santi Design tarafından gerçekleştirildi. Tekne, her iki tarafta bulunan balkona sahip geniş bir salon, ana ve üst güverte arka oturma alanları ile sahibine geniş bir yaşam alanı sunuyor.

Ayrıca master kabinde bulunan balkon ise, müşteriye kendine özgü ilave bir yaşam alanı sunmasıyla dikkat çekiyor.

Read more – Denizhaber